Cad Programları

Cad tasarımda kullanılan programları bu kısımda ele aldık. Her programın kendine has üstünlükleri var. Çalışılan sektöre göre, firmaya göre, maliyetlerine göre tercih edilen programlardan birini seçerek sizde o konuda uzmanlaşabilirsiniz.
Siemens Nx

Siemens NX

Özellik Moldwizard ile tanınan Nx Kalıpçılar tarafından en çok tercih edilen programlar arasındadır. Yüzey modelleme performansı da oldukça iyidir. Otomotiv sektöründe sık kullanılan programlar arasındadır. Nx eğitim videolarına göz atarak kendinizi bu programda geliştirebilirsiniz.


Catia

Yüzey modelleme deyince akla gelen ilk programlardan olan catia bu alanda zirvede denilebilir. Otomotivde consept dizayn ve sac modellemede oldukça dikkat çeken program yüzey modelleme işlerinde iyi performans vermektedir.


SolidWORKS

Orta ve küçük işletmelerce tercih edilen solidworks piyasada en yayın bulunan cad programıdır. Programa ait hertürlü döküman ve eğitim videosuna türkçe olarak dahi kolayca ulaşabilirsiniz. Catia üreticileri tarafından satın alınan solidworks yeni makroları ile iş yapma potansiyelini daha yukarılara almış olup kullanıcı dostu bir cad programıdır.


Autodesk Inventor

AutoDESK’in cad tasarımcılarca bilinen kaliteli programı inventör. Özellikle makina ve mekanizma tasarımında tartışmasız en önde gelen programlardan birisi Inventor dür. Programı merak edenler için yakında eğitim videolarını paylaşacağız.