Fikstür Tasarım

Fikstür makinacılıkta bir parçayı işlemeden önce belli koordinatlarda sabit tutma veya üretilen bir ürünü geometri kontrolünün yapılması için kullanılmaktadır. Sayfamızın bu kısmı farklı fiktür türlerinde uzmanlaşan tasarımcılar ile imalatçıları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Kaynak Fikstür Tasarımı

Farklı tiplerde kaynak fikstürleri, pnömatik, hidrolik veya manuel kaynak işlemleri için parçaların koordinatsal olarak konumlanmasına yardımcı olacak fikstürlerin tasarımlarının yapıldığı kategoridir.
Alanında uzman kaynak fikstürü tasarımcılarına bu kategoriden ulaşabilirsiniz.


Doğrulama Fikstür Tasarımı

Tasarımı yapılarak imalatı gerçekleştirilen farklı ürünlerin profillerinin işlenerek geometri doğrulaması yapılıp uygunluğunun kontrolünün amaçlandığı fikstürlerdir. Doğrulama fikstürleri için tasarımcılara buradan ulaşabilirsiniz.


Baskı Fikstür Tasarımı

Üretimini yaptığınız seri olarak tampon baskı, serigrafi baskı uygulamaları için ürünleri sabitleyeceğiniz ürüne ait geometrik referansların işlendiği aparat tasarımlarını içerir. Bu kategoriye ait tasarımcılara buradan ulaşabilirsiniz.


İşleme Fikstür Tasarımı

İşleme fikstürleri seri imalatta benzer yapıdaki parçaların her seferinde referans gerektirmeden işlenmesine olanak sağlayan makina aparat veya parçalarıdır. Alanında uzman tasarımcılarda bu alanda bulunmaktadır.