Cimatron 16 Yenilikleri

Cimatron 16, kalıp üreticilerine daha hızlı kalıp tasarımı, elektrot oluşturma ve NC programlama için yeni kullanıcı arayüzü ve artırılmış otomasyon araçları sunar. Kalıp yapımına özel güçlü ve işlevsel modelleme araçları, kalıpçılık için geliştirilmiş yüzey kapasitesi, CAM kullanıcıları için yeni işleme seçenekleri yanı sıra mesh araçları ve teknik resim detaylandırmaları içerir.

 

Genel Kullanıcı Arayüzü Geliştirmeleri

Daha anlaşılır ve şık ekran düğmeleri ile geliştirilmiş bir grafik arayüz, Cimatron kullanımını kolaylaştırır ve öğrenme süresini kısaltır.

Yeni Triad Tool aracı, parçaları X, Y ve Z yönlerinde veya XY, XZ ve ZY düzlemleri üzerinde hızlı ve doğru şekilde sürükleyebilmeyi ve aynı zamanda ön izleme yapabilmeyi sağlayarak program verimliliğini artırır. Ayrıca, tüm eksenler etrafında serbest sürükleme ve döndürme imkânı sağlar.

Kalıp Tasarımı ve Modelleme

Teğet Yüzey Uzatma, orijinal modelin yüzey yönlerini aynı yönde teğet bir şekilde uzatmak için kullanılan yeni bir modelleme fonksiyonudur. Özellikle konik ve düzlemsel yüzeyleri uzatmak için kullanışlıdır.

İtici Kilidi Tasarım Otomasyonu, itici plakası üzerinde iticilerin dönmesini önlemek için kilitleme yapılacak iticileri algılar ve iticinin başlığını gerekli kilit tipine göre değiştirerek plaka üzerinde uygun yuva oluşturur.

NC Programlama Otomasyonu

Kesici Takım & Tutucuları doğrudan STEP, IGES ve STL gibi harici formatlarda veya Cimatron (ELT) dosya formatında doğrudan takım kütüphanesi içerisine aktarın. Sistem, şekilleri otomatik olarak tanımlar ve takım kütüphanesi içerisinde kendi değerleriyle oluşturur.

Gelişmiş CAM Stratejileri

3-Eksen Kaba Talaş & Volume Pocketing artık ideal kesim sıralaması içerisinde farklı uzunluğa sahip bir çok takım seçimini destekler. Rough Paralel, Rough Spiral ve Volume Pocket için bu verimli özellik daha iyi takım seçimi, daha az takım titreşimi ve daha hızlı kesim sağlar.

Farklı Yüksekliklerin Seçimi & Çoklu Cep – VoluMill™ Pocket artık tek operasyonda farklı yükseklik ve derinlikteki cepleri işleyebilir. VoluMill’in etkili takımyolu ile Cep Yönetim otomasyonun birleşimi, kullanıcılara piyasanın en iyisini sunar.